„Rozhodli jsme se uspořádat tuto akci proto, abychom našim občanům ukázali, jak jsme investovali peníze,“ řekl na úvod akce starosta Chebu Pavel Vanoušek.

Návštěvníci, pro které byl připraven bohatý doprovodný program, se tak mohli podívat do prostor, jež jim poté při akcích zůstanou skryté. „Pamatuji si tady ještě plesy,“ řekla Chebanka Růžena. „Moc se to tady změnilo. Samozřejmě k lepšímu. Na Silvestra jsem tady nebyla a nemohla jsem si nechat ujít příležitost, jít se kouknout nyní. Je to opravdová nádhera. Myslím, že to nebyly vyhozené peníze,“uvedla.

„Jsem v druhém ročníku střední školy,“ řekl Lukáš Horvát z Chebu. „A až budeme mít za dva roky maturitní ples, bude tady. Jsou to krásné a hlavně důstojné prostory. Jsem rád, že město vybudovalo toto centrum. Doteď se různé akce konaly buď jinde nebo v Kulturním centru Kamenná, které bylo vážně malé a zastaralé. Tady se mi ale moc líbí.“

Návštěvníci se mohli do některých prostor vydat sami, k dispozici jim byl ale také průvodce. Pohovořili si i s projektantem. Děti se zabavily při výtvarné dílně, nechybělo ani cvičení, taneční vystoupení, diskotéka nebo přednáška. „Je to tady moc hezké,“ podělila se o zážitek ze Svobody sedmiletá Hanička.

Prvním velkým koncertem, který se ve zrekonstruované Svobodě uskuteční, bude 18. ledna vystoupení Heleny Vondráčkové.