Nezištná a obětavá pomoc. Těmito dvěma slovy se dá shrnout nadace pro maminky a rodiny s dětmi v nouzi, které založily Theresa Vojtová, Michala Jaklová a Vladimír Müller z Chebu. Ti velmi dobře chápou těžkosti, kterými si dnešní rodiny v nouzi musejí procházet.

„Začali jsme o této nadaci dávat vědět někdy minulý rok v listopadu na sociální síti Facebook prostřednictvím Pomoc potřebným maminkám, které se starají o postižené, ale i o cizí děti," řekla Theresa z Chebu. „Brzy se celé naše snažení dostalo do povědomí lidí nejen v Chebu, ale díky Facebooku stoupl zájem maminek o naši pomoc i z jiných krajů. Ani jsme se nenadáli, a už jsme připravovali oblečení, výbavičky pro miminka a vezli je třeba taky až na Moravu," vysvětlila.

Díky spoustě lidí, kteří si přáli nadaci také podpořit, zakladatelé získali pro miminka spoustu oblečení, golfové kočárky, kosmetiku a plenky, a začali je na vlastní náklady rozvážet maminkám, které to potřebovaly.

´Pomocnicí´ pro nadaci je například maminka Martina Kufnerová z Plzně. „Jsem ráda, že ty věci pomohou, když už je u nás nikdo neunosí," uvedla.

„Právě kolem Vánoc jsem se už podruhé vrátila od rodiny, která si osvojila chlapečka a stát jim do února nedá ani korunu," řekla zdrceně jedna ze zakladatelek nadace Theresa Vojtová. „Matyášek je úžasný, narodil se 14. dubna 2012 a nelituji ani těch 240 najetých kilometrů a ani toho, že jsem to ´zatáhla´ ze svého. Porodila ho mladá šestnáctiletá holčina a nemohla se o něj starat," popisovala.

Theresa už takto rozvezla oblečení pro několik miminek po celé České republice. Bohužel je mezi potřebnými rodinami hodně takových, co mají minimum financí a ještě se starají o cizí děti.

„Toto bych ráda vzkázala všem lidem, kteří si přejí pomoci co máte doma navíc a darovali byste maminkám a dětem v nouzi, velmi by mě to potěšilo. Vysloveně prosím všechny, darujte, co můžete. Věci se opravdu budou hodit. Zájemci se mi mohou ozvat sms zprávou na telefonní číslo 777932911," vysvětlila.