Další nadílku sněhu přinesla noc ze středy na čtvrtek i v chebském regionu. Ani včerejší den se tak neobešel bez nehod.

Jedna z kolizí se stala například po 9. hodině ráno na Plzeňské ulici v Mariánských Lázních. Nedaleko čerpací stanice OMV se srazila dvě osobní vozidla.
Podle odborníků jsou motoristé, kteří vyjedou na letních pneumatikách, velcí hazardéři.

„Zimní 'obutí' je základ,“ řekl Jiří Pabouček, instruktor jedné z chebských autoškol. „Při počasí, které v současné době v regionu panuje, by motoristé měli snížit nájezdovou rychlost do zatáček, stejně tak by měli dřív brzdit před křižovatkou,“ podotkl s tím, že sníh může být 'uklouzaný'. „Řidiči by měli plynule přidávat plyn, brzdit, ale ani neotáčet prudce volant. Pokud začnou prokluzovat kola, neměli by motoristé přidávat plyn, ale setrvat ve stejných otáčkách.“ Když to nepomůže, mohou se šoféři zkusit rozjet na 'dvojku'. „Při sněhové nadílce je důležitá také ohleduplnost. Silnice jsou totiž nahrnutým sněhem zúžené. Pokud proti vám pojede do kopce vozidlo, je vhodné zajet ke kraji, popřípadě zastavit,“ vysvětloval. Auto, které jede z kopce, se rozjede. Naopak to však bývá složitější. „Co se týká připravenosti vozidla, v mrazech je dobré vozit startovací kabely, a mít natankováno dostatečné množství paliva,“ popisoval Pabouček. „Nikdy nevíte, kdy se můžete dostat do kolony.“

Komunikace, kromě hlavních silnic, v Chebu spravují Chebské technické služby (Chetes).

„Už ve 4 hodiny ráno nastupují naši pracovníci a lidé z veřejné služby na ruční čištění chodníků a špatně dostupných míst,“ uvedl Tomáš Pucholt z Chetes. Kromě toho je v terénu pět multikár, velký sypač a dva traktory. „Nejdříve se musejí ošetřit autobusové zastávky a trasa městské hromadné dopravy,“ vysvětlil. Chebanům je od 7 do 15.30 hodin k dispozici bezplatná linka 800 870 870, na kterou mohou volat kvůli sněhové situaci. Mimo tento čas by se lidé měli obrátit na městskou policii, která se s dispečinkem technických služeb spojí.