Mezi nimi se totiž našlo několik velice šikovných atletů a atletek. Svoji školu dostali až do krajského kola atletických závodů v rámci Poháru Českého rozhlasu. Ani tam neudělali žádnou ostudu.

„Nejsme škola zaměřená na výuku sportu," prozradil ředitel Miroslav Kříž. „Výsledky našich žáků v atletických soutěžích jsou tedy naprosto skvělé. Výborná kondice našich týmů byla vidět už v okrskovém kole, které se konalo na stadionu 1. základní školy. Tam družstvo starších žáků skončilo první a družstva mladších dívek a chlapců a starších dívek obsadila skvělá druhá místa. V okresním kole v Mariánských Lázních jsme v kategorii mladších dívek získali třetí místo a v kategorii mladších chlapců, starších chlapců i starších dívek skvělé druhé místo, díky němuž jsme se dostali do krajského kola," dodal.

Krajské kolo se konalo v Sokolově. Ve velké konkurenci získalo družstvo mladších chlapců skvělé druhé místo.

V okresním kole dosáhli žáci také vynikajících výsledků v individuálních disciplínách. Například v běhu na 60 metrů se na první příčce umístil Jiří Miksa z devátého ročníku. „Mám moc rád sport. Aktivně hraju fotbal a florbal. Školu jsem reprezentoval opravdu rád," dodal Jirka.

Ve vrhu koulí exceloval patnáctiletý Matěj Štembera, rovněž z deváté třídy. „Už dvakrát jsem reprezentoval školu v atletických soutěžích. Toto byly moje třetí závody. Aktivně koulí neházím. Pouze když reprezentuji školu. Ve volném čase se však věnuji fotbalu, takže mi sporty nejsou cizí," dodal.

Vynikající byla také Jana Rejkubová ve vrhu koulí nebo Matyáš Zouvala ve skoku vysokém.