Celkem 23 milionů korun by měl stát nový projekt Integrované střední školy v Chebu. A o co jde? Jedná se o Centrum odborného a praktického vzdělávání. Do jedné budovy by se měla soustředit odborná výuka. Sídlit by mělo 'Na Hrázi'.

Zastaralé a roztříštěné

Podle ředitele školy Miroslava Lišky je problém především v tom, že se učí odborná výuka v několika budovách, navíc jsou některá pracoviště zastaralá. „Náš projekt by měl podstatně zkvalitnit odborné vzdělávání a následně také uspořit provozní prostředky školy,“ sdělil ředitel.

Hotovo má být za dva roky

Projektu je nakloněný také karlovarský hejtman Josef Novotný.
„Vznik centra významně podpoří rozvoj výuky technických oborů v regionu,“ uvedl s tím, že by měl být projekt dokončený v roce 2013.

Žádost o dotaci

Jak sdělil krajský radní Vratislav Emler, v současné době se zpracovává projektová dokumentace a dokumentace pro stavební povolení. „Což je nezbytné pro to, aby bylo možno podat žádost o dotaci z ROP Severozápad,“ vysvětlil. „Připravovat se budou i podklady k provedení stavby. Z toho důvodu se Rada kraje rozhodla poskytnout příspěvek na předprojektovou fázi ve výši 900 tisíc korun. Financování musí ještě schválit krajské zastupitelstvo,“ dodal.

Vznikne i autoservis

Celkové náklady projektu by měly dosáhnout 23 milionů korun, z toho by 85 procent měla pokrýt dotace z ROP Severozápad. „Dalších 15 procent výdajů, tedy asi tři miliony korun, uhradí Karlovarský kraj,“ dodává mluvčí kraje Jana Pavlíková.

V rámci projektu by mělo dojít k rekonstrukci a modernizaci vnitřních prostor, k obnově rozvodů elektřiny, vody nebo plynu. V objektu následně vzniknou dílenské prostory pro umístění strojů, především CNC soustruhů a frézek. Počítá se i s autoservisem nebo svářecí školou.
„V okamžiku zprovoznění Centra odborného vzdělávání na ISŠ Cheb by se podstatně vylepšily podmínky výuky a především také dostupnosti, což by v důsledku přineslo možnost opustit areál na Švédském vrchu, který škola dosud využívala,“ dodala Jana Pavlíková.