Nemocnice ovšem toto nařčení vyvrací a zdůrazňuje že chebská interna funguje normálně, pouze s omezením přijímání rychlé záchranné služby, a to v pondělí a úterý výlučně v nočních časech od 21 do 7 hodin. "Po tuto dobu však i nadále v nemocnici funguje jak oddělení, tak pohotovostní služba. Pacient, který přijede do nemocnice po vlastní ose, je normálně ošetřen v běžném režimu a nemusí nikam cestovat," zdůrazňuje Markéta Singerová, mluvčí Karlovarské krajské nemocnice (KKN), pod níž chebská nemocnice patří.

Podle Singerové se jedná se o dočasný režim s cílem vypomoci internímu oddělení Nemocnice Cheb s velkým náporem pacientů a zatížení trochu rozmělnit. K prodlení ošetření pacientů v důsledku výše uvedeného podle ní nedochází. "Kdo potřebuje ošetřit je samozřejmě ošetřen. Rádi bychom však apelovali na každého, ať zváží, zda je jeho zdravotní stav opravdu akutní a návštěva pohotovosti je nevyhnutelná či je možné s běžnými obtížemi jako je rýma, teplota či průjem vydržet do rána, přičemž poté by pacienti měli primárně navštívit svého praktického lékaře," dodala mluvčí Singerová.

Severní výtopna sloužila v Chebu přes 150 let, nyní objekt půjde k zemi
Severní výtopna sloužila v Chebu přes 150 let, nyní objekt půjde k zemi

Zároveň ale připouští, že personální situace není růžová. "Od března posílily tým dvě nové lékařky, od června jsou plánované další dva nástupy. Na oddělení vypomáhají také lékaři z karlovarské nemocnice. Tým se stabilizuje," zdůraznila mluvčí KKN.

Právě o zdravotnictví vede opoziční hnutí ANO s vedením Karlovarského kraje vleklé a ostré spory. Zatímco hejtmanství je přesvědčeno o tom, že pro zdravotnictví v regionu dělá maximum a projekty i vize ředitel KKN Josef März i s hejtmanem Kulhánkem (KOA, STAN) krajským zastupitelům pravidelně předkládá a problémy vysvětluje, hnutí ANO je s vedením tohoto resortu nespokojeno a kritikou nešetří.

"Dlouhodobě upozorňujeme současné vedení kraje, že krajské zdravotnictví vede zmatečně a svými špatnými rozhodnutími nebo nečinností způsobuje jeden problém za druhým. Kraj nemá žádnou vizi ani žádné strategické plány," tvrdí Gabriela Dostálová a vypočítává, podle ANO, řadu problematických projektů. „Nemocniční lékárna v areálu chebské nemocnice se znovuotevřela po neuvěřitelných 14 měsících, kraj musel řešit i nefunkční parkovací systém v areálu nemocnice. Doba jeho zprovoznění trvala dokonce mnohem déle a dodnes se systém potýká s určitými problémy," tvrdí Dostálová.