Pozitivní hlasy na knihovnu zaznívaly především co se týká přístupu knihovníků k lidem.
„Kdykoliv jsem potřeboval poradit, vyšli mi zde maximálně vstříc,” zhodnotil dvaatřicetiletý Jaroslav z Chebu.

Právě v Týdnu knihoven, který začíná v pondělí 3. října. se bude titul Knihovna roku 2011 a letos podruhé také Městská knihovna roku 2011 vyhlašovat. Letošním zástupcem Karlovarského kraje v první kategorii se stala knihovna ve Vintířově. „Doufám, že se do příštího roku stav budovy naší knihovny zlepší, aby se mohla soutěže také zúčastnit,” řekl jeden z chebských čtenářů.

Mimo to si také čtenáři cení akcí, které se v chebské městské knihovně konají. Už poněkolikáté se zapojuje do celorepublikového Týdne knihoven. „Motto letošní akce je: 15. kraj České republiky kraj knihoven,” uvedla vedoucí chebské městské knihovny Marie Mudrová. „Také tentokrát budou přihlášky pro nové čtenáře zdarma.” Mimo to se návštěvníci knihovny mohou těšit například na vernisáž výstavy Šperky, která se uskuteční ve středu 5. října od 18.15 hodin.

V rámci ní se mohou hosté těšit na malou módní přehlídku. Hned poté bude týž večer následovat přednáška Keltové v Čechách Václavy Aubrechtové.
„Pondělní přednáška pana profesora Miroslava Vernera ale musela být bohužel pro nemoc zrušena,” podotkla Marie Mudrová.
Týdnem knihoven bude žít také chebské dětské oddělení. V úterý 4. října se od 9 a 10 hodin mohou zájemci zúčastnit akce Orientace v knihovně. Ve čtvrtek 6. října se pak od 15 a od 16 hodin uskuteční výtvarný kroužek Kutílek, kam mohou přijít i nezapsané děti.