Další novinku pro čtenáře přichystala chebská městská knihovna společně s Mediálním centrem pro děti a mládež. Začaly vydávat časopis s názvem Knihoviny.

Jana Kofránková, ředitelka centra, vysvětlila, že důvodů k vydávání časopisu bylo víc. „Máme v mediálním centru šikovné děti, které si již vyzkoušely vydávání tištěného časopisu s Domem dětí a mládeže Sova v Chebu,“ popisovala. Tato příležitost ukázala, že to není problém. „Pak jsme začali vytvářet magazín na našich webových stránkách.“ Mladí žurnalisté z mediálního centra ale chtěli pokořit další cíl. „Uvědomili jsme si, že knihovna žádný časopis nevydává, a to i přes to, že v našem regionu zaštiťuje neziskové organizace,“ vysvětlovala Kofránková. A tak světlo světa spatřilo první číslo. „Bude vycházet každých čtvrt roku. Děti totiž chodí do školy, a již z dřívějška víme, že je to přijatelný termín.“ Zároveň budou děti časopis vydávat ve zvukové verzi pro nevidomé a slabozraké.

Časopis je k dostání v chebské knihovně nebo třeba v infocentru. „Zatím jsme ho vydali v nákladu 500 kusů výtisků a budeme jen dotiskávat do tisíce,“ dodala ředitelka mediálního centra.

A protože už je první číslo na pultech, mohli si jej již první čtenáři knihovny prohlédnout. „Je vidět, že si na tom děti daly opravdu záležet,“ řekla Anna Josefová z Chebu. „Udělaly jistě kus práce. Ráda budu časopis číst,“ dodala čtenářka.