Příznivci novodobých dějin se radují! Kniha s názvem Chebská křídla amatérského historika Luďka Matějíčka se dočkala svého rozšíření. A to dost zásadního je jednou tak obsáhlá a lidé v ní najdou 726 unikátních fotografií a dokumentů.Veřejnosti bude představená hned po prodlouženém víkendu.

Poprvé kniha vyšla v roce 2006 a jen se po ní zaprášilo. Luděk Matějíček ji napsal hlavně proto, že o chebském letišti, které bylo vůbec první v českých zemích, kolovala spousta fám a polopravd. „Nejčastěji se mě lidé ptali na podzemní továrnu a musím do omrzení vysvětlovat, že zde opravdu žádná neexistuje," smál se Luděk Matějíček.

Jenže kniha, kterou vydalo nakladatelství Svět křídel, byla rychle vyprodaná. „Rozšířené vydání jsem připravoval šest let a během té doby se mi podařilo sehnat obrovské množství unikátních dokumentů," podotkl autor s tím, že se čtenáři mají nač těšit. „Už to není jen letecká dějová linka, ale jsou tam zmíněné i přelomové události města a regionu," popisoval Matějíček. Kniha je doplněna velkým množstvím často unikátních fotografií a vzpomínkami tehdejších účastníků dění, především amerických vojáků, na jejich poslední boje ve válce, které se odehrály právě na Chebsku a Sokolovsku.

Křest a uvedení knihy se uskuteční v úterý 29. října, a to od 18.15 hodin v chebské městské knihovně. Vstupné se nevybírá a zvána je široká veřejnost. Zájemci si knihu budou moci zakoupit už tam. O den později, ve středu 30. října, se od 15 hodin koná v chebském knihkupectví Kosmas autogramiáda.Obálka knihy