A podruhé teď také podpořila konkrétního studenta ve studiu na zahraniční univerzitě, Danielu Mrázkovou z Chebu.

„Mým vysněným povoláním je podnikový analytik," uvedla čerstvá absolventka chebského gymnázia Daniela Mrázková, která má namířeno na univerzitu v Bayreuthu, kde bude studovat ekonomické inženýrství. „Tento obor mě nadchnul. Spojuje v sobě techniku tedy matematiku, fyziku a programování, k tomu ekonomii a základy práva," vysvětlila. A co vlastně takový podnikový analytik dělá? „Je to takový spojovací článek mezi lidmi a obory," popisovala studentka, která má za sebou řadu úspěchů a aktivit. Vyhrála například celostátní finále Turnaje mladých fyziků nebo celostátní kolo soutěže Němčina pro bystré hlavy. Byla rovněž členkou českého studentského týmu na celosvětovém finále Mezinárodního turnaje mladých fyziků. Studiu věnuje i svůj volný čas a finance, které si na brigádách vydělala.

Předseda správní rady městské Nadace Schola Ludus Tomáš Linda už šek na 25 tisíc korun úspěšné chebské studentce předal.

„Daniela nás požádala o poskytnutí příspěvku a my jsme ho s radostí schválili. Její studijní výsledky totiž stojí za to. Před časem již nadace podpořila jiného úspěšného absolventa chebského gymnázia, Josefa Haziho, který šel studovat do Oxfordu. Oba jsou výjimeční studenti. Poskytnuté příspěvky by měly být motivací pro další, kteří by chtěli jít v jejich stopách," vysvětlil Tomáš Linda.

Nadace Schola Ludus byla založena v roce 1992 z iniciativy tehdejšího starosty Františka Lindy (†2010) a chebského rodáka a čestného občana města Hanse Novotnyho (†2012). „Během své existence věnovala nadace do oblasti vzdělávání v Chebu už přes 2,5 milionu korun," doplnil Tomáš Linda a v souvislosti s podporou vzdělávání připomněl příběh chebského rodáka Balthasara Neumanna, jehož tvář se objevila také na německé padesátimarkové bankovce. „Když odcházel studovat do Würzburgu, požádal o finanční pomoc chebské radní. Ti mu vyhověli a poskytli mu půjčku s tím, že to snad městu jednou vrátí," popisoval. A tak se také stalo. Vrátil mu to také projektem na přestavbu věží na kostele sv. Mikuláše, ale také světovým věhlasem, jakého tento chebský rodák dosáhl. (sim)