„Informace o tom, žev chebské nemocnici bylo pět pracovníků nakažených koronavirem, mi na klidu nepřidaly,“ uvedla seniorka Marie Čermáková z Chebu. „Kdybych musela do chebské nemocnice zavítat, měla bych obavy, abych se hned po vstupu do nemocnice nenakazila,“ strachuje se důchodkyně.

Mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Vladislav Podracký riziko odmítá.

„Máme samozřejmě v plánu další preventivní opatření, ať už to jsou opakovaná školení personálu v používání osobních ochranných prostředků, tak izolace a testování podezřelých pacientů, zejména nemocných přijímaných k intenzivní péči. Zároveň v Chebu probíhá intenzivní rekonstrukce JIP-ARO pro vyčlenění prostor pro COVID-19 pacienty,“ konstatoval včera tiskový mluvčí.

Před vchodem do chebské nemocnice je nově instalovaný kontrolní stan, přes který musejí všichni návštěvníci nemocnice dovnitř budovy projít a kde je zdravotníci preventivně pečlivě zkontrolují.

Od středy vznikne u chebské nemocnice také nové testovací místo na nákazu koronavirem.

„Jsme přesvědčeni, že když v současnosti máme dostatek výtěrovek, tedy odběrových setů, a praktičtí lékaři i hygienici budou k testování indikovat stoupající počet lidí, je třeba zahájit provoz odběrového místa v areálu chebské nemocnice. Toto opatření je důležité i z toho pohledu, že máme na Chebsku vyšší počet nakažených. Navíc se obáváme také šíření nákazy ze strany přeshraničních pracovníků,“ konstatoval hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis.