VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chebská nemocnice se bude přestavovat, a to za provozu

Cheb - Do Chebu přiteče téměř půl miliardy korun na obnovu areálu a přístrojového vybavení.

8.9.2009 1
SDÍLEJ:

PŘESTAVBA. Chebská nemocnice se dočkala nového rentgenu, v hlavní budově se mění okna za plastová, zrekonstruovalo se dětské oddělení. Další práce přijdou na jaře příštího roku. Foto: DENÍK/ Nataša Šmatová

Hlavní budova chebské nemocnice projde výraznými změnami. Rozšíří se její lůžková kapacita, vznikne nový příjem pacientů a oddělení urgentní medicíny, navíc se propojí podzemním krčkem s protější budovou gynekologie, porodnictví a onkologie. Rozšíří se počet parkovacích míst a dojde i na vnější parkové úpravy.

„Rozvojový generel počítá s rekonstrukcí areálu chebské nemocnice za celkem 440 milionů korun,“ informoval generální ředitel Karlovarské krajské nemocnice (KKN) Jiří Fojtík. Práce na hlavní budově budou probíhat za provozu, ale tak, aby se co nejméně dotkly samotného chodu nemocnice. „Vertikálně jsme ji rozdělili na tři řezy. Jako první přijde na řadu pravé křídlo, pak levé křídlo a nakonec střed,“ uvedl ředitel. „Stavební část první fáze vyjde na 130 milionů korun. Počítáme, že se s pracemi začne na jaře příštího roku.“

V přízemí hlavní budovy vznikne ambulance, laboratoře a CT, v patře bude multioborový JIP a oddělení urgentní medicíny. Počítá se také s tím, že se zlepší přístup sanitních vozů k budově tak, aby přijímaní pacienti měli větší soukromí. V posledním poschodí bude lůžková část, vybuduje se nový výtah.

V současné době dostala chebská nemocnice nový rentgen, dělají se plastová okna v hlavní budově, došlo k rekonstrukci zázemí pro ambulantní část dětského oddělení, včetně prostor pro dětskou lékařskou službu první pomoci. Kdy bude celá budova opravená zatím ředitel neví. Jednoznačně by se ale měla vrátit ke svému původnímu historickému rázu.

Na jaře příštího roku se dočká nemocnice také nového přístrojového vybavení a lůžek za peníze kraje.

„Vedení Karlovarského kraje má v plánu investovat do přístrojového vybavení a obnovy lůžek v nemocnicích v Karlových Varech, Sokolově a v Chebu 200 milionů korun. Ve spolupráci s managementem nemocnic a podle potřeb každé z nemocnic se částka rozdělí mezi jednotlivé části KKN,“ uvedla mluvčí Krajského úřadu (KÚ) Jana Pavlíková. „Celá suma bude rozdělena v poměru 40 procent karlovarská nemocnice, 30 procent nemocnice Sokolov, 30 procent nemocnice Cheb,“ vyjmenoval hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný. „Na financování by se měla podílet i nemocnice. Domluvili jsme se tak, že na každých 70 haléřů z kraje dá KKN třicet haléřů,“ uvedl hejtman.

Celkem půjde z rozpočtu kraje 140 milionů korun, zbytek se bude kraj snažit získat z Regionálního operačního programu. Obnova lůžek přijde asi na 50 milionů korun, přístrojové vybavení na 60 milionů korun. Investovat do zdravotnictví kraj hodlá i přesto, že k 31. červenci činil propad příjmů do rozpočtu kraje 119 milionů korun, na konci roku to bude přibližně 250 milionů, což se odrazí i v rozpočtu na rok 2010. Kraj už provedl úspory v provozních nákladech jednotlivých odborů KÚ a úsporná opatření budou pokračovat.

„Slibů už jsme slyšeli dost, teď jen aby se začalo s prací,“ konstatoval Cheban Jiří Volek.

Autor: Nataša Šmatová

8.9.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení