Obřadní síň chebské radnice má nový nábytek. Prostory, kde se konají jednání zastupitelstva, vítání občánků a další akce, mělo zařízení staré třiatřicet let.

„Nové vybavení obřadní síně včetně hlasovacího zařízení poprvé prošlo zkouškou naostro,“ informovala mluvčí chebského městské úřadu Martina Kuželová. „Pohodlí nových křesílek, jednacích stolů a především techniku si tu výjimečně vyzkoušeli radní, kteří jinak zasedají ve své jednací síni v přízemí radnice, aby případně 'vychytali mouchy' a na zářijovém zasedání širšího grémia - městského zastupitelstva - již mohlo vše fungovat bez problémů,“ vysvětlila.

Historické prostory obřadní síně, kde radnice také vítá významné hosty, se změnily v průběhu prázdnin.

„Nábytek starý 33 let již ovšem dosluhoval,“ připomněl tajemník Městského úřadu Cheb Václav Sýkora. Nízká křesla a malé stolky navíc nebyly pro jednání zastupitelů vhodné. Neměli si ani kde rozložit materiály. „Pořídili jsme větší stoly uzpůsobené pro snadnou instalaci hlasovacího zařízení a židle, z nichž některé jsou i s opěrkami rukou,“ sdělil. „Nový nábytek, se kterým by se mělo také snadno manipulovat, pro uspořádání k obřadům či jednáním, nás přišel na 880 tisíc korun,“ dodal.

Chebská radnice vůbec poprvé kupovala také elektronické hlasovací a záznamové zařízení. „Tato technika za téměř 600 tisíc korun by měla usnadnit práci zastupitelů při jednání, diskusi i hlasování,“ popisovala Martina Kuželová, mluvčí radnice. „Zobrazuje návrhy usnesení, umožňuje vkládání úprav, archivuje data z průběhu jednání, zjednoduší zveřejňování informací na internetu.“

Skončilo tak sčítání zvednutých rukou při hlasování. „Máme okamžitě evidenci o jednotlivých hlasováních a tak dále. Věřím, že nové zařízení jednání zastupitelstva zjednoduší a zpřehlední,“ podotkl Václav Sýkora.

Chebané se shodují, že nábytek nevypadal dobře. „Rozhodně nebyl reprezentativní,“ řekl David Růžička z Chebu. „Znám mnoho lidí, které odradil od toho, aby se na radnici nechali oddat.“