„Na pěší zónu, která se proměnila ve výjimečný, moderní prostor, jsme velmi pyšní,“ uvedla tisková mluvčí chebské radnice Martina Kuželová. „Nemělo smysl, jak asi někteří občané pokukovali po realizacích v jiných městech, zónu nějak historizovat. To, že se povedla, nyní potvrzují i odborníci. Naše pěší zóna se tak během krátké doby dočkala už druhého významného ocenění,“ řekla mluvčí.

V květnu si odnesla vítězství v kategorii Urbanismus z národní soutěže Grand prix architektů 2011 a o chvíli později prvenství v soutěži Stavba roku, kde zvítězila v konkurenci dvaadvaceti staveb. Za sebou nechala opravenou promenádu k hotelu Pupp v Karlových Varech nebo nový sál Základní umělecké školy v Kraslicích.

„Za tento úspěch už také starosta Pavel Vanoušek poděkoval architektům a dodavateli stavby,“ dodala Kuželová.
Celková rekonstrukce pěší zóny byla dokončena vloni na podzim. Náklady na rekonstrukci více než čtyři sta metrů dlouhé pěší zóny dosáhly výše 136 milionů korun.

„Osobně se mi tento projekt líbí,“ řekl David Morávek z Chebu. „Chebská pěší zóna je podle mého svěží a velmi hezky navržena. Rád se po ní procházím a nasávám atmosféru. Je pravda, že její rekonstrukce znepříjemňovala člověku život, ale stálo to za to. Jediné, co mi trochu vadí, je Brána času. Ta mi tam prostě nesedí. Jinak si myslím, že šlo o dobrý počin.“