Divadelní Hvězdárna Západočeského divadla v Chebu pod vedením lektora Petra Bařiny už třetím rokem nabízí interaktivní programy, kterými doplňuje tradiční nabídku představení. Lektorské akce jsou zaměřeny nejen na děti, ale i na dospělé publikum. Nejúspěšnějším projektem pro dospělé byl předloňský Horor v divadle, při němž si děsivou cestu zákulisím užilo několik stovek lidí.

Chebská pevnost Boyard je určena všem věkovým kategoriím, kvůli fyzické i psychické náročnosti se však doporučuje spodní věková hranice 10 let. Hráči budou přebíhat mezi jednotlivými stanovišti, kde budou plnit úkoly, z nichž některé vyžadují sílu, jiné obratnost, rozvahu nebo logické myšlení. Chybět nebudou hádanky moudrého Otce Fury ve věži, drobný strážce klíčů Paklíč nebo vězení, kam bude zajatce odvádět urostlý dozorce Kebule. V rolích obyvatel pevnosti se objeví řada herců Západočeského divadla.

Stanoviště budou rozmístěna v nejbližším okolí divadelní budovy, v přilehlých ulicích a roklích. Z důvodu bezpečnosti soutěžících i přihlížejících budou v den konání akce uzavřeny pro dopravu části ulic Obrněné brigády a Libušina, přiléhající k divadlu. Na piazzettě Vlasty Chramostové před divadlem budou k dispozici stánky s občerstvením, pro děti skákací hrad nebo dřevěný kolotoč na lidský pohon. Na akci se podílejí mimo jiné dobrovolní hasiči z Hájů a karlovarští horolezci, samozřejmostí je přítomnost kvalifikovaného zdravotního dozoru.

Soutěžící týmy se mohou hlásit na obchodním oddělení Západočeského divadla v Chebu, na stránkách www.divadlocheb.cz/program nebo e-mailem na barina@divadlocheb.cz. Startovní poplatek činí 300 korun na osobu. Účastníkům se doporučuje vybavit se sportovním oblečením a obuví.

Zdroj: divadlocheb.cz