Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chebská ulice v Aši straší projíždějící řidiče, je samá díra

Aš -Nejvytíženější ašská komunikace je v majetku kraje, opravy začnou v 18. týdnu

14.4.2011
SDÍLEJ:

CHEBSKÁ ULICE v Aši dostala v zimě pořádně zabrat. Podle informací z Krajské správy a údržby silnic by se měla začít opravovat v 18. týdnu, tedy od 2. května. Foto: Deník: Nataša Šmatová

Postrachem řidičů, kteří projíždějí Aší, je Chebská ulice. Navazuje na Hlavní a denně po ní projede řada jak domácích, tak také těch, co pokračují dál do Hranic, Doubravy a a dalších obcí, ale také do Německa. Silnice připomíná tankodrom a projet po ní znamená kličkování mezi dírami. Mnohdy marné.

„Tato komunikace je v majetku kraje,“ informoval starosta Aše Dalibor Blažek.
„Krajská správa a údržba silnic si provádí mapování sama, ale občas dáme podnět a domlouváme se s jejich střediskem v Hazlově,“ poznamenal jednatel Ašských služeb Karel Škola.

„Na 15. až 16. týden je naplánovnán úklid zmíněné ulice a v 18. týdnu by měly následovat výspravy komunikace po zimě,“ informoval Petr Šťovíček, technický náměstek Krajské správy a údržby silnic (KSÚS) Karlovarského kraje.

Komunikace v majetku města se začnou opravovat v květnu, a to podle aktuální situace. „Do konce dubna budeme dělat průzkum, podle kterého stanovíme pořadí důležitosti. Jako první ovšem přijde na řadu Okružní. Tu od kraje převzalo do majetku město Aš. Uvidíme, zda ji budeme celou frézovat, nebo jestli uděláme dílčí opravy,“ poznamenal Škola.

V případě, že dojde k většímu rozsahu oprav, bude nutné Okružní částečně uzavřít, jinak se budou opravy dělat za provozu.
„Máme ovšem dost vysoké procento komunikací, na které nebudeme muset díky dřívějším opravám sáhnout. Poškození je rozděleno podle stupňů od jedné do pěti. Na řadu by měly přednostně přijít čtyřky a pětky, záleží ale také na důležitosti samotné komunikace a její vytíženosti,“ vysvětlil Škola.

„Čekáme už jen na vhodné počasí, obvykle začínáme právě v květnu, protože sucho a teplo opravám přeje.“
Nový povrch by měly dostat následující ulice: Mikulášská ulice, Hedvábnická ulice, Čapkova, Vančurova, Kvapilova, Horská, Kmochova, Purkyňova, Wolkerova, Na Háji, Údolní, Čelakovského. Ne všechno ale bude hotové v letošním roce.

Autor: Nataša Šmatová

14.4.2011
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Strážníci zadrželi hledaného muže

Cheb – Strážníci z Chebu zadrželi hledanou osobu.

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení