Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chebská „VOŠka“ je podle studentů třetí nejlepší v ČR

Cheb – Ve veliké konkurenci téměř dvou stovek vyšších odborných škol z celé České republiky získala právě ta chebská VOŠka (Střední zdravotnická škola a vyšší odborná škola Cheb) skvělé třetí místo v anketní soutěži 'VOŠka roku 2012/2013', ve které mohli hlasovat studenti na internetu.

17.3.2013
SDÍLEJ:

Výběr snímků z akcí SZŠ a VOŠ ChebFoto: Archiv SZŠ a VOŠ Cheb

Anketu uspořádala Česká studentská unie společně s několika dalšími organizacemi. Chyběl jim totiž žebříček vyšších odborných škol podle studentů.

Studenti hodnotili vyšší odbornou školu v Chebu (i ty ostatní v ČR) v několika oblastech. Organizátoři se dotazovali na zajímavost předmětů, schopnost vyučujících zajímavě vyložit látku, přípravu do praxe či práce či na možnost realizace a zapojení se do studentských nápadů a projektů na škole.

„Na výsledek celorepublikového hlasování jsme velmi pyšní a vážíme si ho," uvedla zástupkyně ředitele Střední zdravotnické a vyšší odborné školy Cheb pro VOŠ Lucie Poláková. „Vnímáme ho jako velkou pochvalu ze strany našich studentů i proto, že žádná jiná VOŠ v našem kraji v soutěži nebodovala. Máme radost, že pět let intenzivní práce celého týmu pedagogů nám přineslo takový úspěch. Být třetí ze 177 je skvělé," dodala.

Na škole se vyučuje obor sociální práce podle nového vzdělávacího programu, které byl vytvořen ve spolupráci s poskytovateli sociálních služeb v kraji, jeho součástí je i evropský kreditní systém. „Systém kreditů zatím nemá žádná jiná VOŠ v našem kraji," uvedl ředitel SZŠ a VOŠ Cheb Zdeněk Hrkal. „Díky kreditnímu systému mohou studenti žádat o uznání vzdělávání na jiných vysokých školách. Považujeme ho tedy za podstatnou přidanou hodnotu vzdělání získaného právě u nás v Chebu. Těší mě, že naši absolventi mají v praxi tak dobré uplatnění," dodal.

Chebská SZŠ a VOŠ je také iniciátorem mnoha společenských akcí, kterými přispívá ke zvýšení povědomí veřejnosti o problematice lidí s postižením.
Škola založila tradici 'Jarmarků radosti', pravidelných společenských setkávání (letos se bude konat 20. dubna již pošesté – poznámka redakce) a spoluorganizovala dva velké benefiční koncerty skupiny The Tap Tap.

V úzké spolupráci s Karlovarským krajem zorganizovala v červnu 2012 kulturně-osvětový festival PATAFEST (na snímku) v Domově pro osoby se zdravotním postižením PATA u Hazlova. V současnosti chystá jeho druhý ročník, který se uskuteční 23. června.

Jak se opravdu na škole cítí studenti?

„Jsem nadšená z množství praxe, které během studia získáváme a z podpory dobrovolnictví, kdy nám jdou pedagogové školy sami příkladem," uvedla studentka Tereza Vejříková. „Jsou našimi partnery a společně se držíme poselství 'Dobrovolníci mění svět a Být odlišný je normální' prostě mě škola moc baví. Našla jsem se tady," neskrývala.

Autor: Martin Rejsek

17.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

V Teplé budou mluvit o čokoládě

Ilustrační foto

Stávka: Lékaři i lékárníci protestují

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovy Vary, Plzeň – Kauza tajných policistů, kteří se zbraní v ruce ohrožovali řidiče v Plzni, protože je bliknutím upozornil na to, že se na silnici vozem pohybovali riskantně, má další pokračování.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Karlovy Vary – Paráda, paráda a ještě jednou paráda. Karlovarský pilot Petr Kopfstein ve službách Teamu Spielberg si řádně užil závěrečný podnik Red Bull Air Race 2017.

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení