Ani letos nepřijdou umělci a příznivci výtvarného umění o přehlídku umělecké tvorby, festival Chebské dvorky. I když letošní, covidový osmnáctý ročník bude trochu jiný, než tomu bylo doposud.

„Letošní ročník se uskuteční formou výstavní a prezentační akce,“ informoval Zbyněk Illek, ředitel Galerie 4, která Chebské dvorky pořádá. „Tradiční přehlídka umělecké tvorby s programem je přesunuta na příští rok,“ dodal.

I tak se ale mají příznivci umění na co těšit. Historické jádro Chebu se stane centrem mnoha setkání. Na zdech, plotech i zábradlí, ve vzduchu i na zemi se ocitnou fotografie, malby, kresby, koláže, prostorové instalace a objekty. Své výtvarné a fotografické práce a projekty představí studenti uměleckých škol a oborů, tvůrčí seskupení z řad profesionálů i nadaných amatérů, samostatně tvořící autoři a nezávislí designeři. „V rámci akce přestavujeme v Art Centru Galerie 4 tři výstavy, které budou uvedeny společně s ostatními ve čtvrtek 11. června v Klášterní zahradě,“ uvedl ředitel. Účast na zahájení festivalu, který se uskuteční od 11. do 13. června, potvrdil Vladimir 518. Původně naplánovaná prezentace tohoto rappera, výtvarníka a člena skupiny PSH však byla přesunuta na další ročník festivalu.

Výstavy ve dvaadvaceti dvorcích jsou přístupné denně od 10 hodin do 18 hodin a vstup do všech dvorků je zdarma. „Pohyb a pobyt v místech akce bude v souladu s aktuálními nařízeními. Věříme, že si covidový 18. ročník dokážeme užít, bude inspirací a probudí nás ze čtvrtletní kulturní abstinence,“ dodal Zbyněk Illek.