Situace v ulicích Chebu houstne. Strážci pořádku mají stále v paměti třeba nedávný mačetový souboj Asiatů. Strážníci proto přikročili k tvrdému výcviku pod vedením vynikajícího karatisty světové úrovně ze Sokolovska.

Strážníci navštěvují sportovní centrum v chebské Šeříkové ulici vždy od 8 do 10 hodin. Chodí sem po skupinkách šesti až deseti osob a více či méně bolestivě se seznamují s bojovým uměním.

„Strážníci trénují s Václavem Šimkem ze Sokolovska, který patří k našim špičkovým karatistům," uvedl místostarosta a hlavní představitel Městské policie Cheb Michal Pospíšil. „V první etapě, která se koná od září do prosince, jde o získání návyků k použití základních prvků sebeobrany. Na příští rok budou rozpracovány i další etapy výcviku pod vedením Václava Šimka," dodal místostarosta.

Smyslem tréninků není podle Pospíšila jen osvojení účinných zákroků, ale také psychické zvládnutí možných situací vůbec rychle zmapovat, co se vlastně děje, vyhodnotit, jak se ke komu postavit, kdy rozhodně být ve střehu a podobně.

„Je to určitě dobře, že toto budou strážníci zvládat," řekl Ondřej Kraus z Chebu. „O víkendu je totiž plno rvaček u diskoték a policisté by je měli zvládat také beze zbraně," dodal.

Strážníci se do jednoho shodují, že znalost sebeobrany je dobrá i do osobního života.