Například v Dolním Žandově měly ti nejmenší možnost spatřit kynologický výcvik psů. „Pořádat Den dětí v obci je dlouhodobá historie,“ poznamenala starostka Dolního Žandova Eliška Stránská.

Letos však bylo na tomto dni dětí k vidění několik novinek. „Svou práci zde převedl například kynologický klub z Dolního Žandova, dále jsme pozvali také šermíře, kteří nám zde předvedli své umění,“ řekla starostka. Mimo jiné zde návštěvníci mohli uvidět také malé hasiče a ti nejmenší se mohli povozit na koních.

Caparty oslava velmi nadchla. „Je to tady velmi dobré,“ řekla malá Hanka Himelová. Nejvíce mě zaujalo, že tady byla spousta her. nejvíce mě uchvátilo házení míčků do plechovek,“ Hanka Himelová z Dolního Žandova.

Velkolepá oslava Dne dětí se konala také v obci Krásné u Mariánských Lázní. „Akce se zde konala již po třinácté,“ pověděla starostka obce Dagmar Strnadová. Tradičně zde vystoupili hasiči, kteří povozili děti na požárním žebříku. Navíc sem přiletěl také vojenský vrtulník, který obdivovaly nejen děti. „Trochu se nám letos pokazilo počasí, ale je dobře, že neprší,“ poznamenala starostka. Při přípravách Dětského dne nenastaly žádné komplikace.

„Oslavy připravujeme už tři měsíce dopředu, s policií a hasiči, kteří jsou hlavní organizátoři této akce, se scházíme a vychytáváme problémy, které by mohly nastat,“ informovala starostka. Děti si mohly zařádit na nafukovacím hradu. A především měly možnost si prohlédnout vnitřek vojenského vrtulníku. „Nejvíce mě bavilo se klouzat v nafukovacím hradu,“ řekla malá Michaela Bártová z Velké Hleďsebe.

„Chtěla bych pochválit dobrovolné spolky obce, dobrovolné hasiče, základní školu Tři Sekery, protože by se to bez jejich pomoci nepovedlo,“ dodala starostka.

Den dětí oslavily také ratolesti ve Františkových Lázních.

Stovky dětí se v sobotu odpoledne pobavily při tradičním Dětském dni na františkolázeňském sídlišti. Nechyběly oblíbené obvyklé soutěže ratolestí o sladkosti, přehlídka policejní a hasičské techniky i ukázka vojenských autoveteránů. Školáci se pobavili také při projížďce na koních.