Pálení čarodějnic patří v chebském okresu vedle Vánoc mezi nejoblíbenější svátky. I dnes se v celém regionu chystají oslavy.

„Pořádáme čarodějnice v Hájích na hřišti,“ pozval Jan Bureš ze Sboru dobrovolných hasičů (SDH) v Hájích. „V jednadvacet hodin zapálíme oheň.“ Jak doplnil, děti můžou přijít v maskách, ale podmínkou to není.

To ve Skalné se ratolesti každoročně těší právě na to, že si zahrají na čarodějnice a zatančí si okolo ohně. Průvod masek s lampiony vyráží v 19 hodin od místní mateřské školy směrem ke koupališti, kde už hasiči několik dní připravují malou a velkou vatru.

Také ve Františkových Lázních připravují na 30. dubna tradiční lampionový průvod. Sraz účastníků organizátoři připravili v 19 hodin u místního divadla Boženy Němcové. „Vyjde také průvod masek s mažoretkami a dechovkou,“ informovala místostarostka Františkových Lázní Lenka Sazimová. Hosté akce se mohou těšit rovněž na defilé mažoretek pod fontánou u Sadové kavárny a na Národní třídě. „V areálu přírodního divadla pak nastane program pro děti i dospělé a vyhodnocení soutěže o nejlepší masku a lampión. Nebude chybět ani dobrá hudba k poslechu a ohňostroj,“ lákala místostarostka.