Varování meteorologů se vyplnilo. Tlaková níže Melli přinesla na Chebsko nevídanou sněhovou nadílku. Ve výše položených oblastech regionu napadlo dvacet centimetrů sněhu. Dokonce i v Chebu museli vzít lidé do rukou lopaty a očistit chodníky.

„Čekal jsem, že sníh bude padat, ale ne tak moc,“ uvedl David Kurc z Mariánských Lázní. „Dole v Úšovicích leželo asi deset centimetrů sněhu. Nahoře na Zádubu už to bylo dobrých dvacet čísel. Silnice mezi Rájovem a Mnichovem byla úplně bílá a plná sněhových jazyků. Raději jsem nic neriskoval a vrátil se domů,“ dodal Kurc.

První sníh začal poletovat na Chebsku už ve čtvrtek večer. Chumelenice, či spíše sněhová vánice začala zhruba hodinu po půlnoci.
„Nejhorší situace byla na Mariánskolázeňsku a Tepelsku,“ uvedl dispečer zimní údržby silnic Karlovarského kraje Josef Bulka. Silničářům nejvíce komplikoval situaci silný vítr, který vytvářel sněhové jazyky. Nedaleko od Mnichova dokonce na silnici č. II/230 uvíznul kamion.

„Silničáři situaci zvládají. Ty sněhové jazyky nejsou tak hrozné. S trochou opatrnosti se dá projet,“ reagoval na náš dotaz mnichovský starosta Jiří Křenčil.