Užívat si lyžování v regionu mohli o víkendu všichni lyžaři, a nemuseli se trmácet do několik desítek kilometrů vzdálených Krušných hor. Poprvé v letošní sezóně byly v provozu oba lyžařské areály, Mariánské Lázně i Aš.
Zatímco mariánskolázeňští lyžaři už měli možnost se na místní sjezdovce projet, v Aši sjezdovka na vrchu Háj zahájila provoz v letošní sezóně až tuto sobotu.

„První den přišla necelá stovka lyžařů,“ uvedl správce sjezdovky Martin Brož. „Máme třicet centimetrů technického sněhu, který pravidelně upravujeme. Povrch je hodně rychlý,“ dodal.
Sjezdovka je stejně jako v minulých letech otevřená v úterý a čtvrtek od 14 do 20 hodin. V sobotu se lyžuje od 9 do 16 a od 17 do 20 hodin, v neděli pak od 9 do 16 hodin.
„V případě většího zájmu ale není problém provozní dobu upravit,“ zdůraznil Brož.

Stejně jako v Aši, ani v Mariánských Lázních nemuseli lyžaři trávit svůj drahocenný čas stáním ve frontách.
„V provozu je dráha Slalomák. Povrch je po nočním mrazíku tvrdý,“ popsal stav mariánskolázeňské sjezdovky její správce Vladimír Černý.
Také zde se lyžuje díky technickému sněhu. Na tratích ho leží zhruba šedesát centimetrů a dalších pět centimetrů přírodního sněhu.
„Pokud bude mráz, dosněžíme i zbývající, čtyři sta metrový úsek Krakonošky,“ poznamenal. Ovšem termín zahájení provozu kabinkové lanovky si vzhledem k letošnímu počasí netroufl odhadnout.

Lyžaři v regionu si nejvíce pochvalují dostupnost sjezdovek a také to, že se zde lyžuje téměř bez front. „Na sjezdovku se dostanu od domu za pět minut a u vleku se téměř nečeká. Co víc bych si mohl přát. Snad jen toho sněhu by mohlo být letos víc. Už bych se chtěl svézt i na Krakonošce,“ reagoval na náš dotaz v sobotu dopoledne Petr Vlasák z Mariánských Lázní.