Krajský úřad Karlovarského kraje se rozhodl přispět obcím na ekokontejnery. Jedná se o obce do jednoho tisíce obyvatel, které nemají sběrné dvory.
„Máme připraveny celkem dva miliony korun a předpokládáme, že možnost zažádat o prostředky na nákup ekokontejneru využije do konce září řada obcí,“ uvedl krajský radní Jaroslav Bradáč.

Do ekokontejneru mohou lidé odložit nejrůznější elektrospotřebiče, pračky, televize, nefunkční ledničky.

„Konečně se nám tento odpad neválí v příkopech u silnice. Co lze do ekoskladu odevzdat, visí v obci na nástěnkách. Navíc je tento způsob nakládání s nebezpečným odpadem pro obec i levnější než mobilní sběr,“ vysvětlila starostka Nebanic Jana Balko. Nebanice byly jednou z obcí, které v loňském roce nabídku kraje využily. Celkem jich bylo dvanáct a podmínkou pro poskytnutí příspěvku bylo například umístit skladový ekokontejner na veřejně přístupné místo.

„Ekokontejner v naší obci funguje výborně, vyřešil nám řadu problémů,“ uvedla starostka Odravy Alžběta Derahová. „Ihned po otevření do něj začali občané hrnout odpad a během prvních dvou dnů provozu ho zcela zaplnili,“ řekla.

Běžně používaný ekokontejner se skladovací plochou 16 metrů čtverečních je asi 6,5 metru dlouhý, 2,5 metru široký a 2,5 metru vysoký mobilní plechový objekt s dvoukřídlými uzamykatelnými vraty.