Přispěte si
Chcete o silvestrovské noci déle vydržet? Využijte odpoledne k odpočinku, unavené tělo totiž snáší alkohol hůře. Až se vyspíte, zajděte si na procházku nebo si zacvičte, ať rozproudíte krev v těle.
Najezte se, ale nepřejídejte se
Alkohol dráždí stěny prázdného žaludku a snadno se může objevit nevolnost a zvracení. S prázdným žaludkem proto můžete ukončit oslavu velmi rychle. Ovšem ani přejídání není ta pravá cesta. Ten, kdo se celý rok drží, si může množstvím chlebíčků a pochutin s majonézou, slanými chipsy a dalšími dobrotami podráždit nejen žaludek, ale například i žlučník.
Pijte vodu
Nemáme na mysli místo alkoholu, ale právě lihoviny a také káva odvodňují organismus, proto je nutné tělu doplňovat tekutiny. Nejlepší je čistá voda, bylinkové a ovocné čaje. Nejsou vhodné bublinkové limonády. Dehydratace způsobuje bolest hlavy.
Omezte kávu a cigarety
Jak už bylo řečeno, káva odvodňuje organismus, stejně jako cola. Proto i kávu byste měli zapít vodou. Kouření, a pro někoho už jen pobyt v zakouřené místnosti,vyvolává bolest hlavy. Alkohol navíc uvolňuje zábrany, proto si připálí i nekuřák a kuřák přechází například na doutníky. Následkem bývá bolest hlavy či podrážděný žaludek.
Druhy nápojů pokud možno nestřídejte
Obecně se doporučuje druhy nápojů nestřídat, zejména citlivým žaludkům to neprospívá. Při kombinování vícero druhů také člověk hůře kontroluje množství vypitého alkoholu. Zrádné jsou zejména míchané nápoje.
Zásobte lékárničku
Snad každý zná ráno po vydařené oslavě. Někomu pomůže vývar, jiný dává přednost tabletkám. Na novoroční ráno se proto připravte s předstihem.
Ať už budete naše rady dodržovat nebo ne, přejeme vám hezkou oslavu a šťastný Nový rok 2008.