Jak Deníku sdělila Lucie Poláková, místopředsedkyně pořádajícího Komunitního osvětového společenství, akce nazvaná Srdce pro Cheb má být radostným májovým happeningem. "Vyzvali jsme v minulých dnech lidi z Chebu a okolí, aby pomalovali kamínky, ze kterých mozaiku ve tvaru srdce skládáme, protože je první máj. Chceme tímto také poděkovat Česko-německého fundu budoucnosti, který velmi štědře podpořil v Chebu pět organizací. My jsme od tohoto fondu dostali celkem 600 tisíc korun na různé druhy podpor," uvedla Poláková s tím, že prostředky od zmíněného fondu slouží na podporu samoživitelů, na psychosociální projekty, na nákup ochranných pomůcek a dezinfekcí a na různé další podobné činnosti.

Kamínky pro mozaiku si mohli lidé přinést svoje, ale už týden před akcí si pro ně mohli chodit do Špalíčku, kde Komunitní osvětové společenství sídlí. "Dali jsme čisté kamínky i na různá jiná místa ve městě. Koupili nám je naši přátelé, celkem to bylo šest pytlů po patnácti kilech," dodala Poláková.

Na náměstí mířily v sobotu desítky lidí, společně pak všichni barevné srdce z kamínků vytvářeli. "Hráli jsme si s tím celý týden a moc nás to bavilo," okomentovala jedna z účastnic, která na akci přišla se svými dětmi a kamínku přinesla téměř plnou krabici od bot.