Nemocnice v Chebu zažila velké stěhování. Důvod? Rekonstrukce pavilonu B, která začne už na začátku února. Do víkendu se tak některá oddělení musela přesunout.

„Provoz v pavilonu B bude stavbou omezen zásadním způsobem,“ potvrdil Jan Hruška, ředitel technického odboru Karlovarské krajské nemocnice. „Proto bylo nutné v předstihu provést úpravy v levé části pavilonu.“ Právě tam byly kapacity z levé části přestěhovány. A to za plného provozu. Jak uvedla mluvčí nemocnice Zdeňka Marková, místo změnila oddělení interna JIP, interna muži a chirurgie aseptická. „Pohotovostní služba pro dospělé je přemístěna do 3. patra,“ popisovala. „Zároveň došlo k přesunu neurologické ambulance z pavilonu B do pavilonu C. Pro dobrou orientaci slouží směrovací a informační vývěsky,“ uvedla s tím, že personál je připravený tápajícím pacientům pomoci.

Samotné práce na pravé části objektu pak začnou 1. února. „Jedná se o první etapu,“ podotkl Hruška. Rekonstrukce pavilonu má celkem tři části – pravou, levou a střední část. „Součástí stavby bude i podzemní koridor spojující pavilony B a C.“

A co všechno – a za kolik – se vlastně změní? První etapa rekonstrukce, tedy pravé části pavilonu, byla soutěží veřejné zakázky stanovena na 120 296 277 korun. Jan Hruška uvedl, že částka zahrnuje vestavný nábytek a operační svítidla ve výši 11,9 milionu korun.

Rekonstrukci berou oslovení obyvatelé regionu jako pozitivní zprávu.

„Je to pro mě signál, že nemocnice neskončí,“ řekl šestatřicetiletý Martin z Chebu. „Alespoň doufám, že se do ní nebudou dávat finance jen tak.“