„Rozsáhlé stavebně-rekonstrukční práce, které minulý rok začaly, pokračují i letos. Jedná se především o výměnu dožilého cihelného pláště na vnějším líci jihovýchodních kasemat, jihovýchodního a jihozápadního bastionu,“ uvedl kastelán hradu Tomáš Dostál.

„Postupně se bude dělat, respektive na většině úseků už udělala, oprava koruny zdiva, kamenných prvků a cihelné přizdívky lícového zdiva v úseku od vstupní brány do hradního areálu po hradní palác a obnova hradebního opevnění na západní straně za více než 22 milionů korun,“ řekl.

„Projekt jako celek řeší hlavně obnovu a revitalizaci vstupní partie hradu s jihovýchodními kasematy a jihovýchodním bastionem, které jsou součástí barokního opevnění hradu vzniklého na přelomu 17. a 18. století při přestavbě části hradu do podoby barokní pevnostní citadely,“ doplnil.

Za posledních 15 let investovalo město do oprav hradu a dochovaných reliktů barokního opevnění v areálu Krajinky více než 100 milionů korun. Zrekonstruováno bylo několik úseků hradeb, jihozápadní a část jihovýchodních kasemat, Mlýnská věž nebo naposledy část zdiva hradního románského paláce.

Ilustrační foto. Autobus.
Cheb plánuje ekologické busy