„Protože politickou situaci sleduju neustále, nepochyboval jsem od začátku koho budu volit a měl jsem jasno. Hlasy jsem si připravila pak jsem je jen vložil do úředních obálek a vhodil do urny," sdělil chebský kronikář. „Toto demokratické právo si nemohu nechat ujít. Proč by měl někdo rozhodovat za mě, kdo mi bude vládnout, chci si o tom rozhodnout sám," poznamenal Jindřich Josef Turek.

Důvod toho, proč neustále chodí poměrně, málo lidí k volbám je podle jeho slov, ten, že lidé nemají v sobě dostatečně demokracii zakořeněnou.

„Lidé v sobě pořád toho správného demokratického ducha nemají, podle mého to bude trvat dlouho, zhruba tak dvě až tři generace, než si lidé uvědomí, že k volbám nejdou, protože musí, ale protože chtějí. Občané se tím, že nejdou volit, dobrovolně vzdávají práva na to, aby o nich rozhodoval ten zástupce, kterého by si představovali. A někteří jednoduše bojkotují volby z pohodlnosti. A mnozí také tvrdí, že k volbám nejdou, protože tam není koho volit. To považuji za absolutní alibismus," poznamenal kronikář.

Chebský taneční mistr Vladimír Hána vhodil svůj hlas do urny s radostí.
Taneční mistr Vladimír Hána: Jít volit je základní právo lidí