Novou desku, na níž se nachází také písnička o Chebu, provázela a křtila hlavní kmotra Zuzana Bubílková a zpěvačka Magda Malá, která rovněž pochází z Chebu a zastoupila herečku Miriam Kantorkovou. „Miriam totiž nastoupila do nemocnice s bolavou nohou, upadla doma, a tak mi desku pokřtít nemohla,“ sdělil Hynek Tomm.

Na koncertě, který se konal v rámci křtu CD, zazněly nejen skladby nové, ale i písně z předposledního CD Srdečné záležitosti.

„Na CD jsou zcela nové písně, které mi přímo na tělo napsal básník a textař Josef Fousek. Žánrově je na desce slyšet pop, šanson a na závěr i pecka tvrdšího moderního rázu s názvem Vítr,“ přiblížil Hynek Tomm.

Srdeční záležitostí je ale pro něho píseň, která se dotýká rodného domova, města Chebu, a maminky, která přesně před dvěma roky, 24. listopadu, odešla z tohoto světa. Skladba nese název Město jediné a v rámci křtu byl uveden i videoklip k této písni.

„Skladba Město jediné je velmi nostalgická, vzpomínám v ní na své hudební začátky, na to, jak jsem v Chebu vyrůstal a jak mě moje maminka podporovala, když jsem se rozhodl odejít do Prahy. Do Chebu se velice rád vracívám. Dodnes na mě padá určitá nostalgie,“ dodal zpěvák.

Ilustrační foto
Budou cvičit kvůli úniku čpavku