VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chebský soud řeší případ strážníků podezřelých ze zneužití pravomoci

Cheb – Hlavní líčení se strážníky františkolázeňské městské policie začalo u Okresního soudu v Chebu

16.2.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Milan Kilián

Obžaloba tvrdí, že dva strážníci zneužili pravomoci veřejného činitele. U soudního líčení vypovídali k případu jako svědci dva státní policisté, kteří přijeli na místo.

Podle státního zástupce měli jako příslušníci městské policie napadnout muže, který právě zaparkoval své vozidlo, protože vzhledem k jeho jízdě měli podezření, že je pod vlivem alkoholu.

Dále obžaloba udává, že poškozeného strčili do zad až upadl. Pak po něm údajně požadovali předložení občanského průkazu. Poté, co odmítl, měli proti němu použít slzotvorný prostředek a uchopit ho za ruce a snažili se mu nasadit pouta. To se jim nepovedlo a poškozený se jim vysmekl a utekl do svého domu. Syn poškozeného posléze zavolal hlídku Policie České republiky. Orientační dechová zkouška, kterou provedli přivolaní policisté, byla negativní.

Při zákroku měl poškozený utrpět oboustranný zánět spojivky, podvrknutí krční páteře, zhmoždění hrudníku a pravého boku a další zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření s pracovní neschopností po dobu čtrnácti dnů.

U chebského okresního soudu vypovídali jako svědci dva státní policisté. „Bylo nám oznámeno napadení poškozeného,“ uvedl jeden z nich. „Strážníci řekli, že řidiče stavěli už cestou domů, ten nerespektoval jejich výstražná světla. Před jeho bydlištěm ho vyzvali, aby předložil doklady, což odmítl.

Strážníci řekli, že je napadl, a proto použili donucovacích prostředků, tedy slzného spreje.“
Podle jeho slov se muž choval ke strážníkům arogantně a povýšenecky, přičemž uvedl, že městská policie pro něj žádnou policií není. Tvrdil prý, že uznává pouze policii státní a městská pro něho nic neznamená, proto ji nebude poslouchat.

„Vůči nám se choval slušně a požadované doklady ihned předložil.“ Na dotaz obhajoby, zda byly na poškozeném vidět nějaká zranění, svědek odpověděl: „Měl uslzené oči od slzného spreje. Viditelná zranění neměl. Nestěžoval si na nic, ani neříkal, že by upadl.“ Dokonce se ho zeptali, zda utrpěl nějaká zranění. „Řekl, že ne. Říkal, že na strážníky podá trestní oznámení.

Přibližně po třech hodinách přišel trestní oznámení sepsat s lékařským posudkem.“ Druhý předvolaný svědek popsal situaci stejným způsobem.
Soud s muži, kteří jsou obviněni ještě z jednoho napadení, na němž se měl podílet i další strážník, soudkyně odročila. (bež)

Autor: Jana Bežáková

16.2.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení