Psí útulek v Horní Hraničné se v současné době potýká s někým, kdo se záměrně zbavuje psů z jednoho vrhu. Jde o křížence labradorů, útulkem už prošli čtyři mladí psi. Naposledy to byla Kroketka. Ta se našla v Dolním Žandově, ale nálezce si ji nemůže nechat.

„Někdo se záměrně zbavuje odrostlých psů z jednoho vrhu. Ještě jich může být hodně,“ informovala na webových stránkách vedoucí útulku Marie Lokingová.
Podobný případ je s majitelem feny jezevčíka, jež neustále produkuje jejich křížence. „Fena je křížený jezevčík, každé hárání je nakryta a štěňata předána na MP, jakoby náhodným nálezcem,“ píše se na stránkách. „Od stejné feny byla i krabice štěňat nalezená u Kauflandu v Chebu. Mnoho dalších potomků této feny skončilo na MP a poté v útulku.“

Milovníci psů by také měli zbystřit. Na webu útulku se nyní objevila petice za účinný zákon na ochranu zvířat a jeho aplikaci při týrání zvířat. V petičním výboru se objevilo jméno Dany Bočkové, aktivistky na ochranu zvířat před týráním. V nejbližších dnech by měla být spuštěna i elektronická verze petice, jakmile se tak stane, objeví se i tato verze na internetu.

„ Požadujeme zvýšení spodní hranice trestů za týrání zvířat. Veřejně prospěšné práce a pokuty několika tisíc korun, které byly dosud za týrání zvířete ukládány, hodnotíme jako neúčinné,“ uvádí hned první odstavec petice. „Žádáme důkladnější šetření případů týrání zvířat: využívání možnosti zvíře z nevhodných podmínek ihned odebrat,“ píše se dál.