Město se k tomuto kroku uchýlilo na přelomu roku. Důvodem byli hluční a leckdy agresivní hosté.
Vyhláška začala platit letos 10. ledna. V problémových lokalitách od té doby musejí provozovatelé zavřít do 24 hodin, v pátek a sobotu do dvou hodin. To se ale s pozitivní odezvou nesetkalo. 

„Někteří provozovatelé si přišli stěžovat na dopady vyhlášky,“ uvedl chebský místostarosta Michal Pospíšil. Podle nich je totiž diskriminační.Představitelé města by se měli se zástupci restaurací sejít ve středu. „Navrhují, že se budou podílet na tom, aby opět nedocházelo k rušení nočního klidu, k vandalismu a podobně,“ podotkl chebský místostarosta Vladimír Hartmann.

Výměnou za to by zastupitelé mohli přistoupit na zrušení omezených provozních dob u restaurací. Jak ale vysvětlil místostarosta Pospíšil, pokud by problémy přetrvávaly, město by vyhlášku znovu zavedlo. I ta by se trochu změnila. Provozní doba by se sice o víkendu posunula na třetí hodinu ranní, ale platila by plošně pro všechna restaurační zařízení v Chebu. Vyhláška z 10. ledna i přes tato jednání stále platí. Upravuje totiž i provozní doby heren a dalších zařízení s výherními automaty.