Termín první elektronické aukce v Chebu se blíží. První, koho tímto způsobem Chebští vyberou, bude dodavatel veřejné zakázky na výměnu oken a dalších stavebních výplní chebské městské knihovny.

S programem pro elektronické aukce se Chebští detailně seznámili v uplynulém týdnu. Teď mají dva měsíce na jeho bezplatné testování.

„První připravovanou zakázkou bude výměna oken a stavebních výplní městské knihovny,“ potvrdil chebský místostarosta Tomáš Linda. „Uvažovali jsme pak také o výběrovém řízení na velkoplošnou opravu některé z komunikací,“ podotýkal. Stihnout by chtěli během 'výpůjční doby' také prodej několika městských bytů.

„Líbí se nám, že jde o komplexní řešení,“ uvedl Linda s tím, že by tento krok měl přinést další úspory. „Dnes otevřeme obálky a už není možnost o ničem diskutovat,“ popisoval. „Ti, kteří se soutěže zúčastní, mohou v případě veřejných zakázek cenu snižovat, v případě prodejů majetku zvyšovat.“ Účastníci aukce budou totiž aktuální částku znát.

A kdo se do aukce bude moci zapojit? Prakticky kdokoliv. Existuje jak katalog dodavatelů, přihlásit se mohou ale i další zájemci.

Jak ale podotkl starosta Chebu Pavel Vanoušek, podmínky budou muset být pečlivě stanovené. „Důvodem je fakt, aby zakázku nezískala firma, která ji nebude schopná dodělat, či ukončit v termínu. To by byl problém zejména u větších zakázek,“ popisoval Vanoušek.

„Budeme chtít vědět, že již společnost podobné práce dělala a že je ekonomicky zdravá,“ souhlasil Linda.

Systém má chebský městský úřad k dispozici na dva měsíce. Pokud se osvědčí, vyhlásí město na dodavatele systému výběrové řízení.