„První lom se jménem Horní Cerkev nás mile překvapil čistotou vody a někteří z nás viděli při ponoru i velké štiky. Ostatní se spokojili s malou drobotinou a prohlídkou ponořených atrakcí od místního potápěčského klubu, který má tento lom v pronájmu. Počasí přálo, a tak jsme se rozhodli zůstat i na odpolední ponor," pochvaloval si předseda Klubu sportovního potápění Kajman Cheb Jan Držmíšek.

Druhá lokalita, kterou si vzali chebští potápěči na mušku, byl lom se jménem Řídelov, skrytý v lese. Tomu taky odpovídala teplota vody, která se ustálila na čtyřech stupních. „Jelikož to byl malý lom, rozhodli jsme se neztrácet čas a přesunout se na třetí se jménem Čenkov. Je to opět velký zatopený lom, tentokrát v otevřenější krajině, což se projevilo na teplotě vody, a tak mnozí z nás zůstali ve vodě skoro hodinu. Počasí se umoudřilo, a tak sluníčko krásně prosvítilo vodu a my se mohli kochat vodní faunou a flórou. Bylo vidět dost štik, okounů a někteří potkali i candáta. Tyto lomy většinou nejsou moc hluboké, a tak milovník hloubek Láďa Račák se mohl potopit jen do 14 metrů," informoval další chebský ´Kajman´ Milan Bouška.

Na cestě domů pak potápěčům zbyl ještě jeden plánovaný ponor, a to na lomu Bořená hora. „Byl to krásný ponor, plný potopených atrakcí pro potápěče, jako vrtulník, náklaďák a tak podobně. Také jsme mohli obdivovat kapitální kapry, kteří jsou zvyklí na potápěče, a tak se nebáli. Cesta domů uběhla a většina už přemýšlela, kam příští rok," dodal Milan Bouška.