Členové potápěčského Sportovního klubu Kajman Cheb se dokázali pořádně rozloučit se zimní sezónou. Naposledy si totiž zaplavali pod zamrzlou hladinou lomu Polná u Hazlova. Kvůli zamračenému počasí se bohužel nesetkali všichni členové klubu.

„Vzhledem k oteplování a dešťům v minulých týdnech byl led už docela slabý a křehký. I přesto dosahoval stále síly okolo deseti centimetrů. Což už není na žádné bruslení vhodné, ale pro potřeby potápěčů to bohatě stačilo," uvedl Vladimír Kulštejn, který se akce také účastnil. „Do vody se vrhli pouze Jan Letalík a Ladislav Račák. Počasí se bohužel podepsalo na slabé účasti členů klubu," dodal.

„Během patnácti minut jsme udělali otvor pro vlez," uvedl potápěč Jan Letalík. „Po krátké debatě jsme se vrhli do vody. Pro svou bezpečnost jsme byli přivázáni na vodícím laně, o které se staral Karel Toman. Viditelnost se ve vodě pohybovala okolo čtyř metrů, což je na tuto lokalitu velice pěkné," dodal.

„Obeplutí celého lomu nám trvalo asi dvacet minut," uvedl další z potopivších se Ladislav Račák. „Pod hladinou jsme například viděli starý potopený kočár. Ten stojí pořád na kolech i po dlouhých letech pod hladinou a kupodivu je stále pohromadě," dodal.

Po dvacetiminutovém ponoru se všichni odebrali k ohni a akci zakončili opekáním vuřtů na otevřeném ohni.