Policisté z Chebu dostali od kraje novou mobilní operační jednotku zabudovanou ve voze Volkswagen Transporter. Vůz, který je na Chebsku pouze jeden, mají k dispozici od včerejšího dne.

Vozidlo, spolufinancované z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj, by mělo pomáhat při náročnějších zásazích. Počítají se mezi ně hromadné nebo velmi vážné dopravní nehody, mimořádné zásahy jako je pátrání po pohřešovaných osobách a podobně.

Vybavení automobilu je velmi bohaté a pro policisty nadstandardní. „Mezi vybavením se najde i velký pohotovostní batoh, což je vlastně rozšířená lékárna,“ uvedla Martina Hrušková, mluvčí Policie Cheb. „Součástí lékárny jsou jak fixační sety na zlomeniny jednotlivých částí těla, tak i set pro zafixování celého těla v případě poranění páteře. Nadstandardní je pro policisty i kombinace dezinfekčních prostředků pro lehké chemické havárie, jako je třeba vyteklá nafta nebo olej z nádrže při havárii,“ dodala Hrušková.

„Policisté si podobný vůz opravdu zaslouží,“ řekl Petr Kovač z Chebu. „U spousty nehod jsou jako první, tak alespoň mohou poskytnout rozšířenou první pomoc.“