To se dozvěděli chebští předškoláci, kteří po celý týden navštěvovali dopravní hřiště u Domu dětí a mládeže (DDM) Sova Cheb. Znalosti se jim hodí, i když ještě sami na silnici nesmí.

Deník zastihl na hřišti žáčky mateřské školy Pohádka z chebské ulice 26. dubna.
„Já se nejvíc těším na odměny,” přiznala Simonka těsně po soutěži, která se týkala barviček na semaforu.

Chlapce pro změnu nejvíc zaujalo policejní vozidlo, za volantem chtěli sedět snad všichni, zajímavá byla také pouta nebo reflexní vesta.
Ve spolupráci s policii a DDM Sova pořádala tento projekt Všeobecná zdravotní pojišťovna prostřednictvím agentury Partner production s.r.o.. Projekt nese název bezpečně na hřišti i na silnici.

Vladimíra Pašková z pořádající agentury uvedla: „Připravili jsme akci ve spolupráci s BESIPem a s dopravními hřišti měst v Karlovarském a Plzeňském kraji. Projekt je určen pro děti předškolního věku.”
Jak řekla, ve vytipovaných městech oslovila agentura mateřské školy a setkala se s nečekaným zájmem. „Zájem byl opravdu veliký, akce se školkám líbí,” poznamenala.

Akce se v letošním roce koná poprvé. „Začali jsme v květnu a červnu a nyní ještě pokračujeme v září. Myslím, že VZP určitě bude mít zájem v akci pokračovat. Prevence je téma, které ji zajímá,” doplnila.