Nejen odchytem psů se zabývají chebští strážníci. Za červenec mají na svém kontě celkem 22 lapených zvířat, z toho 20 psů, jednoho koně a jednoho holuba. Na počátku srpna pak byli přivoláni k nálezu hada. V předchozích měsících si dokonce vyzkoušeli také odchyt papouška a labutě.

Zatoulaného koně oznámil strážníkům řidič taxislužby, který se právě pohyboval na silnici ze Slapan do Hájů.

„Uvedl, že na silnici volně pobíhá kůň. Na místo okamžitě vyrazila hlídka, které se podařilo koně chytit. Když jej městští policisté vedli na jízdárnu do Hájů, zastavilo u nich vozidlo, jehož osádka už zvíře hledala,“ informoval velitel hlídkové služby Městské policie (MP) Cheb Stanislav Makovička.
Holub pro změnu seděl na komunikaci směrem na Dřenici.

„Nechal se chytit do ruky, měl na noze identifikační kroužek. Strážník, který odchyt prováděl, je chovatelem exotického ptactva, takže díky dobré orientaci mezi chovateli předal holuba majiteli,“ popsal další událost Makovička. Začátkem srpna pak vyděsil obyvatele domova pro seniory na sídlišti Skalka had. „Jednalo se naštěstí o nejedovatou užovku obojkovou. Následně jsme ji vypustili do volné přírody za městem,“ dodal.

„Užovka obojková je náš nejběžnější had. Vyskytuje se většinou v blízkosti vody. Často se objeví i blízko lidských obydlí. Živí se hlavně obojživelníky a rybami. Na obranu produkuje pouze zapáchající tekutinu z kloaky, nebo předstírá smrt. Někdy předstírá také útok, ale neotvírá při něm čelisti. Největším nepřítelem užovek je člověk, dalšími pak jezevci, ježci, kočky a draví ptáci. Má jedovaté sliny, které působí hlavně na obojživelníky. Pro člověka nepředstavují žádné nebezpečí,“ uvádí Wikipedie.