Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chebští strážníci zachránili život mladíkovi s astmatem

Cheb -Služba strážníků, to není jen nasazování botiček na špatně zaparkovaná vozidla.

21.11.2011
SDÍLEJ:

U RESTAURACE v chebské Krátké ulici zachraňovali strážníci život mladíkovi s astmatických záchvatem. Foto: Deník/ Nataša V. Šmatová

Velice rušnou noční službu mají za sebou chebští strážníci Helena Horáčková a Pavel Hrivňák. V noci z pátku na sobotu nejprve uklidňovali opilce u nádraží, pak zachraňovali mladý lidský život a po půlnoci objevili sedět na zastávce tři nezletilce pod vlivem alkoholu. Redaktorka Deníku strážníky při službě doprovázela.

Noční služba začíná a strážníci objíždějí město. Jedou na místa, kde často potkávají postávající dívky. Ani tentokrát se nespletli. Jedna z dívek nemá v pořádku doklady, takže míří se strážníky na obvodní oddělení policie ke zjištění totožnosti. Pak dostává složenku na zaplacení pokuty a při dotazu, zda zná městskou vyhlášku o prostituci říká, že nikdy žádný papír nedostala.

„Bohužel, je to jako boj s větrnými mlýny,” konstatuje strážník Horáčková. „Ty pokuty přijdou skutečně zaplatit tak dvě osoby, ostatní městu dluží.”

Nasedáme do auta a míříme na Zlatý vrch. V tu chvíli se ozve ve vysílačce hlášení, že mají obě hlídky okamžitě zamířit na nádraží, kde se u první lavičky perou opilci. Je zhruba půl deváté.

Když dorazíme, druhá hlídka už je na místě a rvačku rozehnala, ale emoce podnapilých lidí jsou stále na maximu. Trvá dlouho, než se uklidní. Strážník Horáčková nařizuje vylít veškerý alkohol. „To je pro ně největší trest,” říká.

K nádraží přijeli i státní policisté, kteří do auta naloží jednoho z rváčů, druhého jim na služebnu dopraví hlídka strážníků. Horáčková s Hrivňákem se postarají o muže, který nemůže chodit. Jednak množstvím vypitého alkoholu, jednak proto, že byl nedávno na operaci s nohama. Kalhoty má celé od krve, proto s ním strážníci jedou nejprve na chirurgii chebské nemocnice. Po ošetření vede cesta do Sokolova na záchytku. Tady muž nadýchal 2,4 promile alkoholu.

Po návratu do Chebu a krátké přestávce na svačinu se vydávají strážníci zpět do terénu. Neodjedou daleko, když kolega do vysílačky hlásí, že v Krátké ulici se mají prát Romové. Je asi čtvrt hodiny před půlnocí.

Situace je ale mnohem horší. U místní restaurace venku pobíhá asi dvacítka hysterických mladých lidí. Jeden z chlapců, značně posilněný vodkou a pivem, dostal astmatický záchvat, ale nemá u sebe léky. Pomalu se začíná dusit a jeden z přítomných volá záchranku.

Strážník Hrivňák nařizuje, aby se všichni vrátili zpět dovnitř, protože se jen překřikují a jejich rady rozhodně nemají se záchranou života nic společného. Mladíka položí na zem, ale ještě do příjezdu sanity situace graduje. Hoch přestává dýchat. Strážník Hrivňák mu musí třikrát udeřit do hrudníku, aby se chytil.

„Opravdu jsem se bál, že se nerozdýchá,” přiznává později strážník. Jak se Deník dozvěděl, mladík pak ještě jednou zkolaboval při převozu do nemocnice, ale následující dopoledne byl propuštěn v pořádku domů.

Krátce po půlnoci pak objeví strážníci v Pekařské ulici na zastávce autobusu tři mladé lidi. Velmi zarážející je to, že dívkám je 13 a 14 let, chlapci je 17 let. Starší dívka nadýchala 0,387 promile, hoch měl v dechu 0,974 promile alkoholu. Děvčata mají dokonce bydliště ve Františkových Lázních. Na služebně si pak dívky počkaly na otce, hocha odvezla hlídka domů. „Podáme oznámení na sociální odbor, to se nedá nic dělat,” poznamenává strážník Horáčková.

Jak je vidět, služba strážníků je velmi náročná a není jen o nasazování botiček na špatně zaparkovaná auta.

Autor: Nataša Šmatová

21.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Robert Fulghum.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Obal prvních Stínů nad Krušnými horami.

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Chebští tanečníci opět zabodovali

Cheb - Další úspěšnou misi mají za sebou tanečníci ATK Standard Cheb. Ti se tentokrát představili v Kladně a v Říčanech. A domů se s prázdnou nevrátili.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení