„Dispečerka rychlé záchranné služby požádala o vyslání hlídky strážníků do ulice Hálkova v Chebu, kde se měl na schodech jednoho z domů nacházet muž v bezvědomí,“ uvedl velitel hlídkové služby MP Cheb Stanislav Makovička. Osádky vozů Rychlé záchranné služby byly totiž všechny v terénu.

„Strážníci na místo dorazili během necelých dvou minut. Po příjezdu na místo nalezli muže, který slabě dýchal a měl téměř nehmatný puls,“ uvedl Makovička.

Jak hlídka zjistila, jednalo se o diabetika v hypoglykemickém šoku, proto mu strážníci podali roztok vody s cukrem a zabalili ho do termofólie, aby zabránili podchlazení. Muž po chvíli začal s policisty komunikovat. Vzápětí na místo dorazila sanitka, která převzala pacienta do péče. Jak uvedl mluvčí záchranné služby Lukáš Hutta, je velmi nutné člověku v takovém stavu podat co nejrychleji a co nejvíce cukru, například sladkého nápoje.

„Pokud je diabetik v bezvědomí, je třeba zajistit základní životní funkce. Pokud nedýchá, pak je nutné zahájit resuscitaci. V každém případě se musí volat záchranka,“ uvedl. Hypoglykemický šok se projevuje zpočátku sníženou výkonností a nadměrnou únavou až spavostí. Později může dojít až ke zhoršenému vidění a ke ztrátě vědomí.