Nejen Chebané byli svědky velkolepé podívané při letošním dvacátém ročníku Mezinárodní taneční soutěže Grand Prix. Dojemný výkon všech skvěle oděných tanečníků a tanečnic nechal mnoho návštěvníků sportovní haly Lokomotiva v Chebu zírat nevěřícně, s otevřenými ústy.

Mezi borci ze zahraničí a pětadvaceti zúčastněnými páry z různých koutů České republiky se taneční soutěže zúčastnilo pět domácích dvojic z Chebu. Všechny oči fanoušků ze začátku spočívaly na synovi tanečního mistra Vladimíra Hány. Ten se i kvůli jménu po svém otci (jméno a příjmení má totožné) snažil z plných sil naplnit očekávání publika. A to se mu s jeho taneční partnerkou Magdalénou Hanušovou téměř povedlo. Jejich píle je ale dostala pouze do semifinále standardních tanců.

Porota měla za úkol hodnotit styl, eleganci, techniku a podobně. Dvojicí, která ale opravdu zaujala celý sál i s porotou, byl Cheban vietnamské národnosti Thung Hoang Khai společně s Van Le Hong. Ti svojí technikou a exotickým vzhledem uchvátili opravdu téměř každého.

„Tančím v ATK Standard Cheb u Vladimíra Hány už jedenáct let,“ řekl Thung Hoang Khai. „Je to moje vášeň, nedokázal bych přestat. Dnes to bylo opravdu těžké. Dělali jsme, co jsme mohli, oba jsme s partnerkou Le opravdu tvrdě trénovali. Všichni tady odvedli báječnou práci,“ dodal.

Mezi návštěvníky nechyběli ani hosté z jiných měst. Studentka Adéla Bielová z Karlových Varů byla v Chebu po dlouhé době a neváhala se na Grand Prix vydat. „Bylo to skutečně krásné,“ řekla Adéla. „Nejvíc mě fascinovaly pestré šaty tanečnic. Určitě musí být velmi drahé. Já jsem ale pro trochu jiný a drsnější druh sportu,“ vysvětlila. 

Které taneční páry zabodovaly?

Finále standardních tanců (STT) První místo si vybojovali s celkovými 33 body Matěj Štec a Michaela Antalová až z dalekých Košic. Vít Domorád se Simonou Tejcovou, pocházející z Bakova nad Jizerou, s 29 body skončili na místě druhém.

Semifinále STT Se 38 body se umístili na prvním stupínku Vladimír Hána s Magdalénou Hanušovou z Chebu, což jim zajistilo celkové osmé místo v této kategorii. Za pár Hána Hanušová se zařadili Martin Kutiš s Alicí Kutišovou z Plzně se šesti body, kteří si tak vybojovali celkové deváté místo v STT.

Finále latinskoamerických tanců (LAT) První místo obsadili s 35 body Jan Onder a Lucie Hunčárová ze Sokolova. Hned za nimi se umístili s 30 body Lukáš Chmelík a Zuzana Šťastná z Prahy.

Semifinále LAT Jako první se s 19 body umístili Alexandr Chystiakov a Victoria Denisova z Ruska. Následovali je slovenští Filip Majiroš s Klaudií Bujňákovou.