Svěřenci chebského tanečního mistra Vladimíra Hány opět zazářili na tanečním parketu. Tentokrát to bylo v Teplé na Mariánskolázeňsku.

„Město Teplá se má čím chlubit. Již devět let pořádají ve svém kulturním zařízení postupové taneční soutěže. Vždy mají vynikajícím způsobem připravený sál a vše, co k této soutěži patří,“ poznamenal Hána.

„Prostě nejsou žádní začátečníci. A příští rok slaví desáté jubileum pořádání soutěží v tanečním sportu,“ řekl.

Taneční páry z chebského regionu se umístily následovně. V hlavní kategorii třídy D v latinskoamerických tancích se na třetí příčce umístil Tomáš Gábor s Inkou Finkeovou z ATK Standard Cheb.

Ve vyšší třídě C ve standardních tancích zvítězil další pár chebského ATK, a to Roman Štembera a Kristýna Pániková. V nejmladší kategorii dětí a juniorů si první místo vytančil Jan Steinke s Eliškou Dostálovou, druhé místo získal Michal Šajtár a Renata Motalíková. Oba páry jsou rovněž z chebské taneční školy Vladimíra Hány.

Třetí místo si v nejmladší vybojoval taneční pár z SL club Mariánské Lázně, a to Martin Řehák a Veronika Široká.

Taneční soutěže jsou diváky velmi vyhledávané. Platí to i o těch, které se konají v Chebu.

„Taneční soutěže si málokdy nechám ujít. Vždycky jsem ráda tancovala. Bohužel teď ve stáří už mohu jen obdivovat ty mladší. Jen je mi líto těch co prohrají,“ řekla Anna Marková z Chebu. „Není nic krásnějšího, než sledovat ladné pohyby tanečních párů. Je to krásný sport a je velká škoda, že se mu nevěnuje více lidí,“ doplnila chebská seniorka.