Celkovou rekonstrukcí projde například ulice Zemědělská a Židovská. Počítá se také se zahájením opravy sídliště Spáleniště. Naopak některé z ulic, které město chtělo opravit, se nakonec rekonstrukce v letošním roce nedočkají. „Revitalizaci sídliště Spáleniště chceme po projednání s občany doprojektovat a poté zahájit úpravy ulic V Zahradách a Kosmonautů,“ sdělil tiskový mluvčí města Chebu Tomáš Ivanič.

Opravených chodníků se v letošním roce dočkají také obyvatelé chebského sídliště Skalka anebo také lidé v Hradební a Valdštejnově ulici. Město však v letošním roce vyřadilo opravu ulic Havlíčkova, Kamenná a Písečná. „Tam jsme si ověřili, že tyto akce nejsou dostatečně realizačně připraveny. Například rekonstrukce Písečné měla s ohledem na to, že ještě není hotový ani projekt, začít někdy v září. Když si uvědomíme, že předláždění Jateční ulice trvalo 3 měsíce, tak je nereálné, aby se pak do zimy stihla kompletní rekonstrukce Písečné včetně okružní křižovatky ulic Písečná a Osvobození,“ sdělil místostarosta Michal Pospíšil.

V případě ulice Havlíčkova chce město její rekonstrukci spojit s vybudováním parkovací plochy na sousedním pozemku po někdejším zahradnictví, který město nedávno koupilo. „Je třeba si uvědomit, že se plánuje zasíťování bývalých chebských kasáren a k napojení dojde právě v Havlíčkově ulici. Kdybychom ji teď opravili, tak ji zanedlouho opět rozkopeme. A takto se přeci žádný řádný hospodář chovat nemá. Kamennou pak nemůžeme uzavřít současně s Židovskou, protože to jsou jediné dvě ulice, kterými se vyjíždí z náměstí. Rekonstruovat chodníky se tedy budou v příštím roce,“ dodal starosta Zdeněk Hrkal.