Turistické informační centrum Mariánské Lázně už nyní plánuje návrat na původní místo, do historického domu Chopin na Hlavní ulici. Podle ředitelky infocentra Barbory Tintěrové se stěhování uskuteční na přelomu jara a léta příštího roku. „Informační centrum s modernizovanou prodejnou a kanceláří pro pracovníky infocentra bude umístěno v přízemí hlavní části budovy. V prvním patře se bude nacházet galerie se salonkem. Salonek bude sloužit potřebám úřadu, například pro důležitá jednání, VIP návštěvy a podobně,“ uvádí s tím, že zachována zůstane Hudební síň i Památník F. Chopina. „Hudební síň by měla nově sloužit nejen ke koncertům, ale například i k pořádání svateb či jiných společenských aktivit. V podkroví vznikne další výstavní prostor,“ vysvětluje.

Podle sdělení jednatelky KIS Mariánské Lázně Aleny Havrdové se rekonstrukcí podstatně zlepší dostupnost celého objektu pro návštěvníky. „Podle plánu se bude v přízemí zadního traktu nacházet velké komunitní centrum, které budou moci využívat i místní spolky pořádající různé akce. Uskuteční se tu workshopy, prezentace, semináře, pracovní schůzky, ale prostor bude sloužit i pro společenská setkání. V prvním patře tohoto traktu vznikne depozitář Chopinovy společnosti,“ říká.

Zlatá dráha v Chebu chystá historicky první Mistrovství ČR mužů a žen.
Zlatá dráha bude 4. září hostit velké atletické hvězdy na mistrovství ČR

Novinkou bude i lázeňská Knihobudka. „Ta je v Mariánských Lázních velmi žádoucí. Když nebudou chtít lázeňští hosté za nepříznivého počasí zůstávat v hotelu, mohou navštívit tuto Knihobudku, přečíst si zajímavou knihu a třeba i poslouchat pěknou hudbu. Hned vedle ní bude i takzvaná Lázeňská fonotéka,“ popisuje Alena Havrdová.

V druhém patře lidé najdou multifunkční centrum pro děti. :Součástí bude herna, prostor pro pohádková představení nebo pro dětské workshopy. Do Mariánek začalo jezdit hodně mladých párů s dětmi, a protože si rodiče chtějí na dovolené také odpočinout, jistě přivítají nabídku, že bude o jejich ratolesti na chvíli postaráno,“ dodává.

Rekonstrukce zasáhla i Malou scénu, jedná se o protější trakt. Sál s kapacitou 60 až 80 míst byl zachovaný, ale s změnily se jeho dispozice. Nově je například vybudované zázemí pro návštěvníky i účinkující. Provozovatelem celého objektu bude společnost KIS Mariánské Lázně.