Společnost Marketa – Remone v Chebu již 2 roky provozuje zařízení na ekologické zpracování vysloužilých elektrospotřebičů.
„V průběhu letošního roku došlo k rozšíření dílny,“ řekl Jan Kristek z vedení firmy.
„Provoz jsme doplnili o linku na drcení plastových skeletů z televizních obrazovek, monitorů, tiskáren a dalších spotřebičů a také o separátor kovů, který odděluje plasty od kovových součástí elektrospotřebičů.“

Oproti loňskému roku vzrostlo množství zpracovaného elektroodpadu dvojnásobně. „V souvislosti s modernizací technologické linky došlo také ke zvýšení počtu zaměstnanců na stávajících 32,“ doplnil Kristek. „Vzhledem k očekávanému dalšímu nárůstu množství zpracovávaného elektroodpadu ve 2. polovině letošního roku budeme přijímat další nové pracovníky.“
Zájemci o zaměstnání absolvují během října měsíční rekvalifikační kurz, který pořádá společnost Marketa – Remone ve spolupráci s Úřadem práce v Chebu a jehož konání je spolufinancováno Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.
„Vzhledem k tomu, že zpracovatelské zařízení má statut chráněné dílny, budou mít při přijímání do pracovního poměru přednost zaměstnanci se změněnou pracovní schopností,“ uvedl Kristek.

Pro občany Chebu a přilehlého okolí je důležité, že již nemusí s vysloužilými domácími elektrospotřebiči, kromě ledniček a mrazáků, do Chocovic, ale mohou je bezplatně odevzdat v areálu zpracovatelského zařízení v Chebu na sídlišti Skalka v Lesní ulici.