Podařilo se jim odradit sebevraha od skoku z okna. Přestože jsou na takové zásahy muži zákona školeni, nejde o nic jednoduchého. Policisté Rostislav Bureš, Martin Lhotka, Radoslav Vika, Jiří Dašek a Denis Langer o tom vědí své.

Hlídka původně vůbec nevyjížděla k nahlášenému případu sebevraždy, ale ke konfliktu hotelového personálu s jedním z hostů. Třicetiletý cizinec, který, jak se později ukázalo, byl pod vlivem drog, se zamkl v jednom z chebských hotelových pokojů a mobilní telefon vyhodil z okna. „Hlídka se snažila s mužem komunikovat a přimět ho k tomu, aby otevřel dveře pokoje,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Po chvilce se ale muži zákona dozvěděli, že muž sedí na parapetu okna, který byl ve výšce zhruba patnáct metrů nad zemí. „S mužem nebyla vůbec řeč, navíc z něho bylo zřejmé, že chce z okna vyskočit,“ řekl policista Martin Lhotka. Zasahující museli jednat rychle a zároveň rozvážně. „Policista z druhé hlídky Jiří Dašek vlezl do okna ve vedlejším pokoji a komunikoval s ním,“ popsal zásah mluvčí.

Muž během toho několikrát hrozil skokem z okna. To už na místo dorazili i hasiči a k oknu vysouvali žebřík. Po žebříku se k oknu přibližovali policisté. A museli postupovat více než opatrně, protože během jejich stoupání k oknu muž udělal několikrát pohyb směrem k žebříku, přičemž stál pouze jednou nohou na parapetu.To potvrzují i někteří kolemjdoucí, kteří situaci viděli. „Nebylo to vůbec nic příjemného,“ řekla Blanka z Chebu. „Chvílemi jsem myslela, že opravdu skočí,“ popsala událost. Policisté nakonec ale dokázali skoku z okna zabránit. „Dvojice policistů využila vhodného okamžiku a cizince zatlačila do pokoje, kde ho zajistila,“ uvedl mluvčí.

Cizinec se následně podrobil orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, který vyšel s pozitivním výsledkem na amphetamin. Třicetiletý cizinec skončil v péči zdravotníků. To, že nešlo o vůbec jednoduchý zásah, potvrzují sami zasahující policisté. „Podobné situace jsou samozřejmě vždy velmi náročné. V našem zaměstnání na ně ale musíme být připraveni a musíme být schopni je vyřešit,“ řekl policista Radoslav Vika. Všichni zasahující muži zákona se shodují na tom, že jsou rádi, že všechno dobře dopadlo.