Šťastný den včera určitě neměl čtyřicetiletý muž, který se pokusil vyloupit pobočku České pošty v chebské Riegerově ulici. Policie ho totiž chytla přibližně deset minut poté, co duchapřítomná pracovnice pošty jeho záměr oznámila mužům zákona.

„V ranních hodinách došlo k loupežnému přepadení pošty v chebské Riegerově ulici," sdělila chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. „Muž pod pohrůžkou použití zbraně požadoval po pracovnici pošty peníze," dodala.

Podle informací, které se Chebskému deníku podařilo zjistit, byl pachatelem čtyřicetiletý nemaskovaný muž, který nepocházel z Chebu. Po pracovnici pošty požadoval finanční obnos, který se mu ovšem nepodařilo získat. Druhá, duchapřítomná pracovnice totiž stačila zavolat na tísňovou linku 158. Pachateli nyní hrozí trest odnětí svobody v délce od dvou do deseti let.

„V době přepadení jsem nebyla přímo v místnosti," prozradila jedna z pracovnic pošty, která si nepřála být jmenována. „Co jsem však slyšela od svých kolegyň, tak se celá akce stala velice rychle a velice potichu, takže moc lidí o tom zpočátku nevědělo," dodala.

Chebané, kteří poštu chvíli po přepadení navštívili, se velice divili, proč se kolem ní pohybuje tolik policistů a policejních aut. Někteří, kteří věděli, co se stalo, byli velice vystrašení.
„Divil jsem se, co se zde stalo," prozradil muž, který si nepřál být jmenován. „Všude kolem asi pět policejních aut a spousta příslušníků policie kolem nádraží i na poště. Zjišťoval jsem, co se stalo, a prý tu poštu vykradli, nebo se aspoň pokusili. Je to strašné, vždycky se koukám na zprávy a myslím si, že se mě to netýká. Opak je pravdou, jak vidím. Taková věc se může stát kdekoliv," dodal.

„Vživotě bych nečekala, že se něco takového může stát i u nás," řekla pětasedmdesátiletá Emílie Nováková. „Člověk aby se bál i vyjít ven. Doba je zlá a hlavně společnost je zkažená a nemorální. To ale za mého mládí nebylo, lidé drželi při sobě a ani se tolik nekradlo," dodala se zděšením v hlase.