Dobový jarmark v sobotu začne v 10 hodin a potrvá až do 18 hodin. Na stejný čas jsou naplánovaná také uměleckořemeslná vystoupení ve středověké vesničce na náměstí.

„K vidění budou tradiční tkalcovské techniky a předení, práce se dřevem a parohovinou, práce s kostí, práce s kovy, ranhojič, předvedení nástrojů ze středověku i z období třicetileté války, hráčské doupě, ukázka dobového vaření a pečení,“ uvedla mluvčí chebského městského úřadu Simona Liptáková. Sobotní program zahájí v 10 hodin klasická pohádka Popelka v podání dramatického a klavírního oddělení ZUŠ Cheb a o půl hodiny později přijde na řadu pouliční divadlo v podání divadla Kvelb.

V 10.45 hodin začne na nádvoří chebského muzea „komedie o tom velkém chebském mordu“ v podání dramatického a tanečního oddělení ZUŠ Cheb.

Od 11.15 hodin diváky na náměstí čeká drezúra koní z vévodovy stáje. Od 13 do 17 hodin poběží bohatý program pro malé i velké s názvem Bavíme se na vévodovu počest. Mezitím ve 13.30 navštíví vévoda Albrecht z Valdštejna infocentrum, kde se setká s chebským kronikářem Jindřichem Josefem Turkem do kroniky, kterou si budou moct prohlédnout i ostatní zájemci.

Kdo by se chtěl naučit šermovat, bude mít šanci mezi 14. a 16. hodinou, zájemce si vezme do parády skupina Rectus. V 17 hodin pak na náměstí vypukne Velká chebská bitva.

Ve 20 hodin se pak vydá velký pochodňový průvod městem. Půjde se od hradu, na náměstí, Kamennou ulicí do Krajinky. A právě tam se od 21 hodin uskuteční slavnostní zakončení slavností, které uzavře ohňostroj. V Krajince, kde se protentokrát platí vstupné, nakonec od 21.15 hodin zahraje Funk Corporation.

Program bude připraven také na chebském hradě, kde bude na návštěvníky od 10 do 18 hodin čekat dobové vojenské ležení, které rozbijí v hradním areálu otrlí žoldnéři vévody frýdlantského.