Ojedinělou příležitost zhlédnout cirkusové představení a prohlédnout si zvěřinec měly děti z chebského očního stacionáře.
Ředitel národního cirkusu Jo–Joo Jaromír Joo totiž právě pro děti z takových zařízení pořádá představení a prohlídky zdarma. „Ve Skandinávii je to naprosto normální,“ řekl. „Někteří lidé se mě stále ptají, zda to myslím opravdu vážně.“

Jeho vstřícnost překvapila také ředitele očního stacionáře Roberta Plachého. „Sám jsem oslovil cirkus, zda pořádají představení zdarma pro děti ze stacionářů,“ uvedl. „Jsem velmi rád, že nám takto vyšli vstříc a pozvali nás také na prohlídku zvěřince.“
Žáčci byli nadšeni. S tygrem zkoušeli řvát, pohladili si hada a vyfotografovali se u lam společně s ředitelem cirkusu.
Počátky cirkusu Jo–Joo sahají až do roku 1792. V roce 1953 byl cirkus znárodněn a v roce 1989 se Jaromír pustil do jeho obnovy.
„Po revoluci jsem si jel pro jedno šapitó, teď mám tři,“ vyprávěl muž, jenž dvakrát týdně spí v kleci s levharty a někdy si bere zvířata i do postele. Jakmile začne mluvit o zvířatech, není k zastavení.

„Tygr Borneo pochází z dvojčat a jeho matka jej odmítla kojit. Zjistili jsme, že má vrozenou vadu třetího víčka. Je zvláštní, jak ta samice poznala, že by byl v přírodě méněcenný jedinec.“ V cirkuse naopak patří k nejobdivovanějším zvířatům.